Pengawalseliaan perjudian di Isle of Man

Wilayah Tuntutan Mahkota dengan lesen dalam talian yang telah lama wujud, digunakan oleh pengendali serta oleh rangkaian dan pembekal platform B2B.

Status ringkas

Kasino dalam talianBerlesen

Pengendali swasta boleh memohon lesen.

Pertaruhan sukanBerlesen

Pengendali swasta boleh memohon lesen.

Poker dalam talianBerlesen

Pengendali swasta boleh memohon lesen.

LoteriTerhad

Dibenarkan hanya dalam bentuk terhad atau melalui beberapa pengendali yang dibenarkan.

Pengawal selia dan undang-undang

Poin utama

Cukai pertaruhan

ProdukKadarAsas cukaiSejak
Cukai judai dalam talian1.5% sehingga £20 juta, 0.5% sehingga £40 juta, 0.1% melebihihasil kasar permainan

Sumber: track360.io, legarithm.io. Kadar cukai pertaruhan di pasaran lain

Yuran lesen

Suruhanjaya Penyeliaan Pertaruhan (GSC): Lesen judai dalam talian (OGRA).

Yuran permohonan£5,250
Yuran lesen tahunan£36,750

Sumber: mygaminglicense.com, legarithm.io. Kos lesen di bidang kuasa lain

Pengiklanan di iGaming Terminal

Iklan pertaruhan pengguna di laman ini ditunjukkan kepada pelawat dari pasaran ini sahaja untuk pengendali yang berlesen di sini, dan hanya untuk kasino dalam talian, pertaruhan sukan, poker dalam talian. Dasar pengiklanan kami

Pasaran berhampiran

GBUnited KingdomIEIrelandMTMaltaGIGibraltarNLBelandaBEBelgiumFRPerancisESSepanyol

Disemak pada . Peraturan pertaruhan sering berubah: gambaran keseluruhan ini adalah untuk panduan dan bukan nasihat undang-undang. Semak dengan pihak pengawal selia sebelum bertindak. Pasaran: Isle of Man

Soalan lazim

Adakah perjudian dalam talian sah di Isle of Man?

Bergantung pada produk. Kasino dalam talian dilesenkan: pengendali swasta boleh memohon lesen. Pertaruhan sukan dilesenkan: pengendali swasta boleh memohon lesen. Poker dalam talian dilesenkan: pengendali swasta boleh memohon lesen. Loteri dibenarkan hanya dalam bentuk terhad atau melalui beberapa pengendali yang dibenarkan.

Siapa yang mengawal selia perjudian di Isle of Man?

Suruhanjaya Penyeliaan Perjudian (GSC). Undang-undang utama ialah: Akta Pengawalseliaan Perjudian Dalam Talian 2001.

Berapa cukai perjudian yang dibayar oleh pengendali dalam talian di Isle of Man?

Cukai perjudian dalam talian: 1.5% sehingga £20 juta, 0.5% sehingga £40 juta, 0.1% melebihi itu, dicaj atas hasil permainan kasar. Cukai dan yuran lain mungkin dikenakan.

Berapa kos lesen perjudian dalam talian di Isle of Man?

Suruhanjaya Penyeliaan Perjudian (GSC), Lesen perjudian dalam talian (OGRA): Yuran permohonan: £5,250; Yuran lesen tahunan: £36,750. Cukai dan kos lain ditambah di atas ini.

Dikemas kini: