Stroški licence za spletne igre na srečo

Koliko regulatorji zaračunajo za vlogo za licenco za spletne igre na srečo in za njeno vzdrževanje v 7 jurisdikcijah: pristojbine za prijavo, letne pristojbine in prispevki, ki rastejo z prihodki. Vsaka številka je povezana s cenikom samega regulatorja ali z dvema neodvisnima viroma.

Zneski so v valuti posamezne jurisdikcije in niso pretvorjeni. Vključujejo le pristojbine, plačane regulatorju: pravno in svetovalno delo, ustanovitev podjetja, osebje, revizije, testiranje in davki na igre na srečo so dodatni stroški. To ni pravni nasvet.

Pristojbine, plačane regulatorju v prvem letu

Pristojbina za prijavo plus prva letna pristojbina, če se zaračunava ločeno. Opombe navajajo, kaj je vključeno ali se plača dodatno.

JurisdikcijaPristojbine regulatorju za prvo letoLicencaPrav tako upoštevajtePodatki iz
MTMalta€30.000Licenca za storitve B2C igerplus prispevek za skladnost pri prihodkih od iger na srečoRegulator
IMOtok Man£42.000Licenca za spletne igre na srečo (OGRA)Dva neodvisna vira
CWCuraçao€52.042Licenca B2C po zakonu LOKDva neodvisna vira
KGCKahnawà:keUS$35.000Pooblastilo ponudnika storitev (CPA)vloga vključuje prvo letno pristojbinoRegulator
SEŠvedskaSEK 230.000Licenca za spletne igre na srečo ali staveplus nadzorne pristojbine in 22 % davek na igre na srečoRegulator
DKDanskaDKK 416.500Licenca za spletno igralnico ali stavevstopna taksa plus letna taksa najnižjega razreda prihodkovRegulator
CAKanada (Ontario)C$100.000Registracija operaterja spletnih iger na srečoregulatorna pristojbina se plačuje na igralniško lokacijo na letoRegulator

Že napovedane spremembe

  1. KGCKahnawà:ke: pristojbina za prijavo ponudnika storitev naraste na 40.000 USD in petletna obnova na 40.000 USD, vključno z letno pristojbino; dovoljenja za ključne osebe na 6.000 USD.

Gibraltar prilagaja svoje pristojbine v skladu z Gambling Act 2025 in Gambling (Duties and Licence Fees) Regulations 2026; licenčno leto teče od 1. aprila. Uradna navodila

Ceniki pristojbin po jurisdikcijah

Malta: Malteška uprava za igre na srečo (MGA)

Vstopna pristojbina (enkratna, nepovratna)€5,000
Letna licenčna pristojbina, B2C25.000 € (10.000 € za operaterje, ki ponujajo samo igre vrste 4)
Letna licenčna pristojbina, B2B25.000 € do 35.000 €, glede na letne prihodke
Prispevek za skladnost, kazino (Tip 1)15.000 € do 375.000 € na leto, od igralnih prihodkov
Prispevek za skladnost, stavljenje (Tip 2)25.000 € do 600.000 € na leto, od igralnih prihodkov
Prispevek za skladnost, poker in peer-to-peer (Tip 3)25.000 € do 500.000 € na leto
Prispevek za skladnost, nadzorovane igre s spretnostjo (Tip 4)5.000 € do 500.000 € na leto
Minimalni vplačani osnovni kapital100.000 € (vrsti 1 in 2), 40.000 € (vrsti 3 in 4)

Novi imetniki licenc plačajo polni minimalni prispevek za skladnost šele po izteku celotnega obdobja licence; upravičeni začetniki prejmejo 12-mesečno moratorij na plačilo. Davek na igre na srečo se uporablja za prihodke od igralcev na Malti.

Vir: mga.org.mt

Otok Man: Komisija za nadzor iger na srečo (GSC)

Vstopna pristojbina£5,250
Letna licenčna pristojbina£36,750

Davek na igre na srečo se obračunava od bruto dobička iz iger na srečo po razredih, od 1,5 % do 0,1 %.

Vir: mygaminglicense.com, legarithm.io

Curaçao: Urad za igre na srečo na Curacaou (CGA)

Vstopna pristojbina (B2C ali B2B)€4,592
Letna pristojbina, B2C47.450 €: 24.490 € licenčnina za Nacionalno zakladnico in 22.960 € nadzorna pristojbina za CGA
Letna pristojbina, B2B€24,490
Dodajanje glavne domene€250
Posodabljanje dejanskih lastnikov ali upravičenih imetnikov deležev€128

Licence izdaja neposredno CGA na podlagi Nacionalne uredbe o igrah na srečo (LOK), ki je nadomestila sistem glavne licence.

Vir: igamingbusiness.com, agbrief.com

Kahnawà:ke: Gaming Commission Kahnawà:ke

Pristojbina za prijavo CPA, vključno s prvo letno pristojbino35.000 ameriških dolarjev (40.000 ameriških dolarjev od 1. januarja 2027)
Letna pristojbina CPA20.000 ameriških dolarjev
Obnova CPA vsakih pet let5.000 ameriških dolarjev (od 1. januarja 2027: 40.000 ameriških dolarjev, vključno z letno pristojbino za to leto)
Dovoljenje za ključno osebo, vključno s prvo letno pristojbino5.000 ameriških dolarjev (6.000 ameriških dolarjev od 1. januarja 2027)
Dovoljenje za ključno osebo, letna pristojbina1.000 ameriških dolarjev

Dovoljenja za ključne osebe so potrebna za ljudi, ki upravljajo ali nadzorujejo imetnika licence.

Vir: gamingcommission.ca

Švedska: Spelinspektionen

Vstopna pristojbina za spletno igre ali stave (ena pristojbina ob hkratni vložitvi za obe)SEK 230.000
Licenca za programsko opremo za igre na srečo (B2B)SEK 120.000

Imetniki licenc plačujejo tudi nadzorne takse, določene v predpisih Spelinspektionen.

Vir: spelinspektionen.se

Danska: Spillemyndigheden

Vstopna pristojbina za spletno kazino ali stave (2026)DKK 343.300
Vstopna pristojbina za oba skupaj (2026)DKK 480.600
Naknadilo za podaljšanje, ena licenca / obe (2026)DKK 137.300 / DKK 171.700
Letna pristojbina po bruto prihodkih od iger (2026)DKK 73.200 (pod DKK 5 milijonov) do DKK 6.447.500 (DKK 500 milijonov in več)

Pristojbine se letno indeksirajo.

Vir: spillemyndigheden.dk

Kanada (Ontario): AGCO in iGaming Ontario

Regulatorna pristojbina operaterja100.000 CAD na leto na igralniško lokacijo
Ponudnik storitev in opreme za igre na srečo3.000 CAD na leto
Proizvajalec opreme za igre na srečo15.000 CAD na leto

Operaterji tudi sklenejo pogodbo o poslovanju z iGaming Ontario in ji plačajo delež prihodkov.

Vir: agco.ca

Kaj licenčna pristojbina ne vključuje

Kam naprej

Preverite, kaj posamezni trg dovoljuje v sledilcu regulative, primerjajte dostop v indeksu odprtosti trga in modelirajte prihodke po davkih s kalkulatorjem GGR in zadržka. Svetovalci za licenciranje in odvetniške pisarne lahko dosežejo to občinstvo prek naših oglaševalskih paketov.

Vprašanja

Koliko stane malteška licenca za igre na srečo?

Malteški organ za igre na srečo zaračuna enkratno pristojbino za prijavo v višini 5.000 EUR in letno licenčnino v višini 25.000 EUR za licenco B2C, poleg tega pa še prispevek za skladnost, izračunan na podlagi prihodkov od iger na srečo, ki za licenco za kazino znaša od 15.000 do 375.000 EUR letno. Imetnik licence B2C za kazino ali stave potrebuje tudi vplačan osnovni kapital v višini vsaj 100.000 EUR.

Koliko stane licenca za igre na srečo v Curaçau po novem zakonu?

Po nacionalni uredbi o igrah na srečo je pristojbina za prijavo 4.592 EUR, letna cena licence B2C pa znaša 47.450 EUR: 24.490 EUR za licenčno pristojbino nacionalni zakladnici in 22.960 EUR za nadzorno pristojbino organu Curaçao Gaming Authority. Letna cena licence B2B znaša 24.490 EUR.

Ali je licenčna pristojbina največji strošek licenciranega poslovanja?

Redko. Ko operater ima prihodke, so davki na igre na srečo, prispevki na podlagi prihodkov, osebje za skladnost in sistemi običajno veliko dražji od same licenčne pristojbine.

Zakaj zneski niso pretvorjeni v eno valuto?

Menjalni tečaji se spreminjajo vsak dan, ceniki pa so določeni v valuti regulatorja. Pretvorba bi dodala napako, ki je v uradnih številkah regulatorja ni.

Pregledano . Pristojbine se spreminjajo, pogosto vsako leto: pred vložitvijo vloge preverite veljavni cenik pri regulatorju.

Posodobljeno: