Cukai permainan Malta mulai 1 Oktober 2026: 15% untuk permainan kasino, 10% untuk pertaruhan dan poker
Peraturan
Sejak , Malta mengenakan cukai ke atas permainan kasino dan loteri sebanyak 15% daripada hasil permainan yang diperoleh daripada pelanggan di Malta, serta pertaruhan, poker, bingo dan permainan kemahiran sebanyak 10%, dan bukannya 5% untuk kesemuanya.
- 15%permainan kasino dan loteri
- 10%pertaruhan, poker, bingo, permainan kemahiran
- 150,000cukai terhadap hasil kasino contoh, dalam euro
Gambaran Struktur Cukai Baharu
Malta memperkenalkan struktur cukai bertingkat untuk hasil permainan yang dijana daripada pelanggan yang berada dalam negara tersebut. Kadar tetap sebelumnya digantikan dengan peratusan khusus bergantung pada jenis produk. Permainan kasino dan loteri dikenakan cukai lebih tinggi berbanding pertaruhan, poker, bingo dan permainan kemahiran. Perbezaan ini hanya terpakai secara ketat kepada hasil yang diperoleh daripada pelanggan Malta. Pengendali yang memperoleh hasil di bidang kuasa lain terus membayar cukai mengikut peraturan tempatan tersebut. Perubahan ini menjejaskan cara pengendali mengira pendapatan bersih mereka daripada pasaran Malta. Jadual di bawah menetapkan kadar untuk setiap kategori produk mulai tarikh baharu. Lihat penjejak peraturan untuk konteks lanjut.
| Sehingga 30 September 2026 | Mulai 1 Oktober 2026 | |
|---|---|---|
| Permainan kasino dan loteri (Jenis 1) | 5.0% | 15.0% |
| Pertaruhan, poker, bingo, permainan kemahiran (Jenis 2 hingga 4) | 5.0% | 10.0% |
| Cukai ke atas €1,000,000 hasil kasino daripada pelanggan di Malta | 50,000 | 150,000 |
| Cukai ke atas €1,000,000 hasil pertaruhan daripada pelanggan di Malta | 50,000 | 100,000 |
Kesan Terhadap Pengendali Kasino
Permainan kasino dan loteri tertakluk kepada kadar cukai tertinggi di bawah skim baharu. Kategori ini dikenakan cukai seperti yang ditunjukkan dalam angka kunci pada hasil yang layak. Bagi pengendali yang menumpukan perhatian kepada produk kasino, ini mewakili perubahan signifikan daripada kadar seragam sebelumnya. Peratusan yang lebih tinggi secara langsung mengurangkan margin bersih yang diperoleh daripada pelanggan Malta. Pengendali mesti mengambil kira kos yang meningkat ini ketika menetapkan harga produk atau menguruskan bajet.
Kadar Untuk Pertaruhan dan Permainan Kemahiran
Pertaruhan, poker, bingo dan permainan kemahiran jatuh di bawah kategori cukai yang lebih rendah. Produk-produk ini dikenakan cukai seperti yang disenaraikan dalam angka kunci untuk hasil yang layak. Kadar ini lebih rendah daripada kategori kasino tetapi lebih tinggi daripada kadar tetap sebelumnya. Pengendali yang menawarkan produk ini mendapat manfaat daripada beban cukai yang lebih ringan secara relatif pada hasil tempatan. Perbezaan ini membolehkan perancangan kewangan yang lebih tepat berdasarkan campuran produk. Syarikat dengan portfolio pelbagai dapat mengoptimumkan pendedahan cukai mereka dengan memahami kategori-kategori ini. Kadar ini terpakai secara konsisten merentasi jenis permainan khusus ini untuk pelanggan di Malta.
Mengira Liabiliti Anda
Pengendali perlu menyemak aliran hasil mereka untuk menentukan kategori yang terpakai kepada pendapatan mereka. Angka utama yang disediakan menunjukkan perbezaan dalam liabiliti cukai bagi jumlah hasil standard. Peratusan yang lebih tinggi pada hasil kasino menghasilkan pembayaran cukai mutlak yang lebih besar berbanding hasil pertaruhan. Pengiraan ini membantu dalam menilai kesan kewangan kadar baharu. Pisahkan sumber hasil dengan jelas untuk menggunakan peratusan yang betul. Salah klasifikasi boleh menyebabkan pemfailan cukai yang tidak tepat. Gunakan kalkulator yang disediakan untuk menganggarkan kos berdasarkan campuran hasil khusus anda. Pengkategorian yang tepat memastikan pematuhan dengan rangka kerja cukai baharu.
Soalan
Apakah sumber hasil yang terjejas oleh kadar cukai baharu?
Kadar baharu hanya terpakai kepada hasil permainan yang diperoleh daripada pelanggan yang berada di Malta. Hasil yang dijana daripada pelanggan di bidang kuasa lain mengikuti peraturan cukai pasaran tertentu tersebut.
Bagaimanakah kadar baharu dibandingkan dengan kadar rata sebelumnya?
Kedua-dua tingkat baharu adalah lebih tinggi daripada kadar seragam sebelumnya. Permainan kasino menghadapi peratusan tertinggi, manakala pertaruhan dan produk kemahiran menghadapi peratusan yang lebih rendah tetapi masih meningkat berbanding sistem lama.
Adakah cukai terpakai sama rata kepada semua produk permainan?
Tidak, cukai tersebut bertingkat. Permainan kasino dan loteri dicukai pada kadar yang lebih tinggi berbanding pertaruhan, poker, bingo, dan permainan kemahiran, mewujudkan perbezaan berdasarkan jenis produk.
Setiap angka pada halaman ini dikira oleh kod daripada formula industri standard dan fakta daripada penjejak peraturan kami, masing-masing disemak dengan cara kedua. Lihat metodologi.